Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Затверджені нові правила оформлення віз для в'їзду до України

6 червня 2011, 16:07
3103
1
Реклама

Постановою КМУ від 1 червня 2011 року № 567 затверджені Правила оформлення віз для в'їзду до України і транзитного проїзду через її територію. Також цією постановою внесені зміни в Правила в'їзду іноземців і осіб без громадянства в Україну, їх виїзду з України і транзитного проїзду через її територію.

Нормативний акт ще не набув чинності, він почне діяти через три місяці після його офіційної публікації. Одночасно втратять силу постанови КМУ з аналогічних питань, зокрема:

- постанова "Про введення нового порядку оформлення візових документів для в'їзду до України";

- постанова "Про порядок оформлення дозволів для в'їзду до України";

- постанова "Про затвердження тарифів консульського збору, що стягається за оформлення візових документів для в'їзду до України".

Нові Правила регулюють процедуру оформлення іноземцям і особам без громадянства віз для в'їзду до України і транзитного проїзду через її територію, зберігання і пересилки бланків візових етикеток в уповноважені органи, знищення бланків візових етикеток, а також оформлення документу, що надає право на перетин держкордону в межах місцевого прикордонного руху.

По суті, сфера правового регулювання, аналогічна тій, що зараз встановлена постановою "Про введення нового порядку оформлення візових документів для в'їзду до України". Проте новий Порядок оформлення віз має істотні відмінності від старого.

Наприклад, запропонована нова класифікація віз залежно від мети поїздки, а саме:

- транзитна;

- короткострокова (видається, якщо термін перебування в Україні не перевищує 90 днів упродовж 180 днів з дати першого в'їзду);

- довгострокова (видається для оформлення документів, що надають право на перебування або проживання в Україні на термін, що перевищує 90 днів);

Нині чинним нормативним актом встановлені такі види віз залежно від мети поїздки : дипломатична; службова; ділова; віза для співробітників рятувальних служб; студентська віза і інші види віз, залежно від різноманітних цілей відвідування України.

Встановлені і нові тарифи консульського збору. Наприклад, за оформлення віз диппредставництвами або консульськими установами України стягується консульський збір згідно з такими ставками:

- за разову візу - 85 доларів США;

- за дворазову візу - 130 доларів США;

- за багаторазову візу - 200 доларів США.

Відмітимо, що зараз розміри консульського збору за оформлення візи за межами України диференційовані в залежності мети поїздки (згідно з тими видами, які визначені постановою "Про введення нового порядку оформлення візових документів для в'їзду до України") і залежно від того, є віза разовою, дворазовою або багаторазовою. В цілому, можна говорити про збільшення консульського збору.

Внесені і інші істотні зміни. У тому числі, що стосуються оформлення віз, підстав для відмови у візі, її відміни і так далі.

Також документ регулює питання довгострокового перебування і працевлаштування представників іноземних неурядових організацій, іноземних суб'єктів господарської діяльності, іноземних банків в Україні.

Окрім цього, постанова пропонує механізм імплементації Україною своїх зобов'язань по міжнародних договорахпевним категоріям іноземців посвідчень, що передбачають оформлення, на тимчасове проживання, звільняючи їх працедавця від необхідності оформлення дозволів на використання праці іноземця.

Відмітимо, що реалізація норм цього документу дозволить привести нормативно-правову базу у візовій сфері у відповідність з сучасними вимогами, сприятиме подальшій адаптації міграційно-візової політики до стандартів Європейського Союзу, а також підвищенню ефективності протидії незаконної міграції.

До речі, нещодавно Президентом схвалена концепція міграційної політики. Детальніше про неї читайте в матеріалі ЛІГА :ЗАКОН Президент схвалив Концепцію міграційної політики.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини