Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Набуває чинності Закон "Про доступ до публічної інформації"

9 травня 2011, 09:00
4509
0
Реклама

10 травня 2011 року набуває чинності Закон "Про доступ до публічної інформації".

Під публічною інформацією розуміється відображена і задокументована будь-якими засобами і на будь-яких носіях інформація, яка була отримана в процесі виконання суб'єктами владних повноважень своїх обов'язків, передбачених чинним законодавством, або знаходиться у володінні суб'єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації.

Метою закону проголошено створення механізмів реалізації права кожного на доступ до публічної інформації. Право на доступ до такої інформації гарантується обов'язком розпорядників інформації надавати і оприлюднити її. Обмеженню в доступі може підлягати інформація, а не документ. Якщо документ містить таку інформацію, для ознайомлення надається інформація, доступ до якої не обмежений.

Законом проголошуються принципи прозорості і відкритості діяльності суб'єктів владних повноважень, а також вільного отримання і поширення інформаціїокрім встановлених законом обмежень. Їм визначений перелік інформації, яка підлягає обнародуванню її розпорядниками.

Кожен має право на доступ до збираної інформації, що зберігається, про себе. Негайному обнародуванню підлягає інформація про факти, загрозливі життю, здоров'ю і майну.

Для забезпечення збереження і доступу до публічної інформації, документи, що знаходяться у суб'єктів владних повноважень, підлягають обов'язковій реєстрації в системі обліку.

Запити на надання публічної інформації можуть подаватися без пояснення причин в усній, письмовій (довільна форма), будь-якій іншій формі. Розпорядники безкоштовно (якщо надаються копії документів більш ніж на 10 сторінках, то оплачуються витрати на друк) зобов'язані надати відповідь не пізніше за 5-ть робочих днів з дня отримання запиту. У разі великого об'єму прошеної інформації - не пізніше за 20-ть робочих днів (продовження терміну має бути обгрунтоване).

Згідно з ухваленим Законом не може бути обмежений доступ до інформації про розпорядження бюджетними коштами; володінні, користуванні або розпорядженні державним, комунальним майном (у тому числі, до копій відповідних документів); про умови отримання цих коштів або майна; ПІБ фізичних осіб, найменуванні юрособ, що отримали таке майно.

До інформації з обмеженим доступом не належать декларації про прибутки осіб, що обіймають посади державних службовців (службовців місцевого самоврядування) 1 і 2 категорії або що претендують на заняття виборної посади в органах влади.

Детальніше про положення Закону України "Про доступ до публічної інформації" читайте в електронному тижневику "ЮРИСТ & ЗАКОН" (№ 9 за березень 2011 року).

"ЮРИСТ & ЗАКОН" - професійне щотижневе електронне аналітичне видання для юристів усіх рівнів і напрямів діяльності в питаннях практичного застосування права в діловому житті.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини